חייג עכשיו

פעילות ODT לילדים ולנוער

אחד התחומים המתפתחים ביותר בשנים האחרונות בעולם ההדרכה האישית והצוותית הוא ה ODT – OutDoor Training. בעולם מכונה: Team Building. טכניקה שהתגלתה יעילה מאד לגיבוש קבוצתי, ללמידה והתייעלות, עוסקת במימוש הפוטנציאל האישי ופיתוחו, במסגרת עבודת צוות.

מה שכל כך מיוחד ב-OTD הוא העבודה האתגרית בטבע, מחוץ לכותלי המשרד, תוך שימוש בגישה שמנסה לעמת קבוצה של אנשים עם תרחישים שמחייבים אותם לעבוד יחד כדי למצוא פתרונות יצירתיים. נשמע מוכר? ובכן, גישת הOTD מזכירה קצת את הגיבושים הצבאיים שכולנו מכירים. היא לוקחת קבוצת אנשים, מעמידה אותם מול אתגר מסוים, ומנסה לגרום להם להפיק את התוצאות הטובות ביותר שהם יכולים, תוך שילוב בין אתגרים פיזיים ומחשבתיים. ההצלחה של הקבוצה, בסדנת ODT, תלויה בעבודת הצוות שלה, בשיתוף פעולה בין חברי הקבוצה, וביכולתה לגלות יצירתיות ואמון אחד בשני.

יתרונות השיטה הוכיחו את עצמם שוב ושוב בשנים האחרונות, במיוחד בעולם העסקי. יותר ויותר חברות מעודדות את העובדים שלהן לעבור סדנאות ODT, מתוך הבנה שגיבוש בין קולגות לא רק תורם לאווירה החיובית במשרד, אלא גם לתפוקה וליעילות של העובדים.

 

לא מדובר בטיול שנתי או בפעילות שבט בצופים. משימות האתגר בטבע יוצרות אצל המשתתפים תחושה מסוימת של סיכון וחוסר ודאות, תחושה שמעוררת הרבה אדרנלין ורצון להתגבר על המשימה, כאשר הדרך היחידה לעשות זאת היא לעבוד יחד.

היציאה לטבע לא רק שוברת את השגרה המשרדית, אלא גם דוחקת את המשתתפים לקיצון מסוים שמוריד את המגננות והמסכות. פעילות ODT למבוגרים תגלה למשתתפים תכונות חדשות אצל חברי הצוות שלהם, שאולי לעולם לא היו מתגלות ללא אותה דחיפה של סכנה“. לעתים, המשתתפים לומדים לא רק להכיר פן חדש באישיות של חבריהם, אלא גם באישיות של עצמם. במהלך סדנאות ODT אנשים מגלים בעצמם ביטחון מחודש, יצירתיות ויכולות גבוהות בכל מיני תחומים, תכונות שיכולות לבוא לידי ביטוי בחיים המקצועיים והאישיים לאחר הסדנה.

 

סדנאות ODT נועדו לא רק לחברים לעבודה, הן מתאימות גם לבני נוער ולילדים. מדובר ביום חווייתי ומגבש שיכול לסייע בלימודים ובהתפתחות החברתית והאישית של הילדים. יתרה מכך, אחד השימושים המעניינים ביותר בשיטת ה-ODT הוא לטיפול בהפרעות קשב וריכוז, ובפרט ADHD. פעילות ODT לילדים ולנוער משלבת בין פעילות גופנית לחשיבה יצירתית. ODT מאלצת אותם להתרכז במשימה, תוך כדי ביצוע מטלות מהנות ומאתגרות.

כאן בערוצים בטבע אנחנו מעבירים סדנאות ODT מגבשות ומעצימות, לכל הגילאים, בין אם מדובר בצוות עמיתים לעבודה, קבוצת חברים, כיתה, שיכבה, נוער בסיכון או נוער מחונן. עם דגש על הנאה, שיתוף פעולה, יצירתיות ופעילות אתגרית, הסדנאות שלנו יובילו אתכם לחיבור אישי ומעצים, ויספקו לכם חוויה שלא תפסיקו לדבר עליה.
רוצים לשמוע פרטים נוספים? צרו אתנו קשר בהקדם! נשמח לעבוד יחד אתכם כדי ליצור את הסדנה המושלמת עבורכם.

צרו אתנו קשר בטלפון 054-7606303 או כתבו לנו הודעה בעמוד הבא.